Алчевський Іван

Музичне мистецтво

Алчевський Іван (1876 – 1917)

 – український співак (лірико-драматичний тенор), громадський діяч.

Виступав на сценах російських і зарубіжних оперних театрів (Санкт-Петербург, Брюссель, Лондон, Нью-Йорк, Москва, Париж. Гастролював по Україні (Київ, Одеса, Харків).

І. Алчевський відомий як співак широкого творчого діапазону, який мав у репертуарі понад 50 оперних партій: Андрій в «Запорожці за Дунаєм» Гулака-Артемовського, Петро в «Наталці Полтавці» М. Лисенка, Германа в «Піковій дамі» П. Чайковського, Хозе в «Кармен» Ж. Бізе, Фауста в однойменній опері Ш. Гуно тощо, Лоенгрін в однойменній опері Р. Вагнера

(І. Алчевський в сценічному костюмі Лоенгріна)

(І. Алчевський в сценічному костюмі Лоенгріна)

До концертних виступів включав українські народні пісні, твори на слова Т. Шевченка (М. Лисенка «Огнi горять», «I широкую долину», «Б’ють пороги»; Я. Степового «Не берiть iз зеленого лугу верби», «Дивилося сонце», «В квiтках була душа моя», «Три шляхи» та ін.). Працюючи в Москві, брав участь у діяльності українського літературно-мистецького товариства «Кобзар», кілька років був його головою.

Для слухання:

Вагнер Р. Арія Лоенгріна із опери «Лоенгрін» у виконанні І. Алчевського.

Рекомендована література та Інтернет-джерела:

Кізченко В.І. Алчевський Іван Олексійович. Енциклопедія історії України: Т. 1: А-В / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. Київ, 2003. URL: http://www.history.org.ua/?termin=Alchevskyj_I.

Search