Беклемішев Володимир

Архітектура і скульптура

Беклемішев Володимир (1861 – 1919)

– український і російський скульптор та педагог, серед учнів якого відомі скульптори радянських часів М. Манізер, С. Коньонков, Г. Голубкіна.

Початкову художню освіту здобув у 2-ї харківській гімназії та Харківській малювальній школі. Освіту продовжив в Петербурзькій академії мистецтв, згодом отримав стипендію на поїздку в Італію. Після повернення жив у Петербурзі, працював у академії мистецтв, був ректором Вищого художнього училища при академії.

Творчість В. Беклемішева розвивалась під впливом реалізму передвижників (жанрова скульптура «Селянська любов», скульптура «Раб-втікач», показана на Всесвітній виставці в Чикаго в 1893 р.; скульптурні портрети П. Чайковського, 1898; В. Маковського 1906; А. Куїнджі, 1909).

Серед творів на українську тему – скульптурні портрети Т. Шевченка, В. Беклемішев є автором першого в світі скульптурного зображення поета, бюст якого зберігався в садибі Х. Алчевської.

Рекомендована література та Інтернет-джерела:

  1. Владимир Беклемишев. К 150-летию со дня рождения. Альманах. СПб: Palace Editions, 2011. 84 с. URL: http://rusmuseumvrm.ru/data/events/2017/06/seminar_trening_russkiy_muzey_ot_virtualnogo_k_realnomu_7/7927_file_2.pdf

Search