Дяченко Дмитро

Архітектура і скульптура

Дяченко Дмитро (1887 – 1942)

Дяченко Дмитро (1887 – 1942) – російський та український радянський архітектор і громадський діяч, засновник стилю українського необароко. Жертва сталінського терору, був обвинувачений в українському націоналізмі в архітектурі.

Навчався в Академії художеств та Інституті цивільних інженерів у Санкт-Петербурзі. Жив і працював у Полтаві та Києві. 1912-го організував першу в Російській імперії професійну виставку української архітектури.

Основними стилями архітектури Д. Дяченка було українське необароко та конструктивізм.

Найвідоміші архітектурні споруди:

Корпуси Лісотехнічного інституту, Української сільськогосподарської академії та інститутів ветеринарії, тваринництва у Києві (нині Національний університет біоресурсів і природокористування України (1920-ті рр.).

 

Рекомендована література та Інтернет-джерела:

  1. Дмитро Михайлович Дяченко (1887–1942). Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного. URL: http://www.dnabb.org/modules.php?name=Pages&go=page&pid=189.
  2. Анисимов А. Дмитрий Дяченко. Гений украинского необарокко. Изгой советской архитектуры. Архитектура. История. URL: http://alyoshin.ru/Files/magazine/anisimov/anisimov_diachenko.html

Search