Кишакевич Йосип

Кишакевич Йосип (1872 – 1953)

– український композитор і хоровий диригент, священик УГКЦ.

Закінчив музичну школу в Перемишлі, потім вступив до Львівського університету на філософський факультет (богослов’я). Після закінчення університету 1896 року висвятився на священика та переїхав до Перемишля, де служив до 1901 року. Тут о. Йосиф Кишакевич написав багато хорових композицій, став одним із засновників хорового товариства «Боян» у Перемишлі, був диригентом цього хору. Був також одним із тих, хто брав участь в організації львівського «Бояна» (1891).

Творча спадщина композитора значна: близько 200 творів духовної музики, понад 100 творів світської.

У часі служби військовим капеланом (1902 – 1914) писав духовну музику, зокрема написав «Витай між нами, Христе, витай» (1908), великий цикл колядок, а також твори військово-патріотичної тематики. Й. Кишакевич написав кілька варіантів музики до Божественної Літургії.

Автор менших та більших хорів (кантати з оркестром до слів Т. Шевченка) і церковних хорів. Особливо цінними є його хорові мініатюри, як «Сосна» із циклу «Лірична сюїта».

Для слухання:

  • Антифон 2 (київського розспіву). Гармонізація Й. Кишакевича. Виконує Камерний хор «Легенда», диригент І. Циклінський;
  • Кишакевич Й. «Пливи світами»;
  • Різдвяна колядка «Спи, Ісусе, спи...» Й. Кишакевича у виконанні ансамблю «Пікардійська терція».
  • Різдвяна колядка «Спи, Ісусе, спи...» в обробці Й. Кишакевича. Виконують Є. Проворова (сопрано) та Л. Шаповалов (фортепіано)

Рекомендована література та Інтернет-джерела:

  1. Гентош О., Петренко Л. Йосиф Кишакевич. З музикою крізь життя. ZAXID.NET. 26.10.2012. URL: https://zaxid.net/yosif_kishakevich_z_muzikoyu_kriz_zhittya_n1268896.

Search