Левандовський Станіслав

Архітектура і скульптура

Левандовський Станіслав (1859 – 1940)

– український скульптор, мистецький критик, публіцист.

Працював у різних скульптурних жанрах і формах: виконував бюсти, портретну скульптуру, алегоричні та жанрові композиції, монументальну та меморіальну скульптуру, працював у жанрі медальєрики. Використовував різні матеріали та техніки: глину, теракоту, гіпс, мармур, камінь, віск, бронзу, майоліку.

Стиль робот С. Левандовського 1880–1890-х рр. належить до академічного реалізму з елементами необароко та неорококо, на цьому етапі творчості характерне ретельне моделювання і деталізація, а також жанровий підхід до створення образу.

Кінець 1890-х – 1900-ті рр. демонструє перехід скульптора до стилю сецесії, С. Левандовський декларує народну творчість основою нового мистецтва і виступає за розповсюдження сецесії у львівському регіоні. У 1910-х рр. майстер поступово повертається до поміркованого класицизму.

Найвідоміші скульптурні твори С. Левандовського:

Рекомендована література та Інтернет-джерела:

  1. Глембоцька Г. Станіслав Левандовський. Львів інтерактивний. URL: https://lia.lvivcenter.org/uk/persons/lewandowski-stanislaw/.
  2. Гуменний В. Не дуже вдалий актор, але талановитий скульптор, або ким був Станіслав Левандовський. Фотографії старого Львова. URL: http://photo-lviv.in.ua/ne-duzhe-vdalyj-aktor-ale-talanovytyj-skulptor-abo-kym-buv-stanislav-levandovskyj/

Search